Kresťan a politik Milan Krajniak

Autor: Tomáš Janoušek | 16.8.2013 o 12:32 | Karma článku: 10,84 | Prečítané:  2544x

Predseda konzervatívnej platformy NOVA Milan Krajniak deklaruje, že má srdce samuraja a spôsoby rytiera. Činy ho usvedčujú, že nie je žiaden gavalier a nebojuje čestne. Ak bude rovnako dvojtvárna celá strana Daniela Lipšica ako boss jej najsilnejšej platformy, takzvaná nová pravica bude na nerozoznanie od tej starej.

Vrchný konzervatívec NOVA napísal blog, v ktorom obviňuje Róberta Fica z nelásky k Bratislavčanom, pretože za šéfku tunajšieho VÚC navrhuje Moniku Flašíkovú-Beňovú. Teda ženu, o ktorej sa podľa spisu Gorila vyjadril, že je (politicky) mŕtva.

S názorom, že Smer v osobe pani Moniky ponúka nehodnú a nevhodnú kandidátku, sa dá z mnohých dôvodov iba súhlasiť. Už menej je presvedčivý kandidát Daniel Krajcer, ktorého na župana ponúka NOVA. Ale ani trochu nie je na mieste, že práve Krajniak spochybňuje konkurenčnú kandidátku na pozadí kauzy Gorila.

Je pravdou, že Róbert Fico podľa spisu Gorila označil Flašíkovú-Beňovú za politickú mŕtvolu a teraz je jeho kandidátkou na šéfku Bratislavského samosprávneho kraja. Pripusťme, že napísať na tomto podklade fiktívny fejtón je vtipné. Presnejšie, bolo by to vtipné, keby autorom tohto literárneho útvaru nebol Milan Krajniak. Nebol to náhodou on, kto pred voľbami odstúpil z funkcie poradcu ministra vnútra Daniela Lipšica, pretože bol spomínaný v Gorile? Vôbec nejde o to, že Krajniakovo meno bolo v spise menej frekventované ako mená iných politikov. Nejde ani o to, že Krajniak na rozdiel od Fica v byte na Vazovovej ulici nebol. Nebola tam ani Flašíková-Beňová. Jej meno - tentoraz na rozdiel od predsedu konzervatívnej platformy NOVA -, sa však v Gorile nespomínalo v súvislosti s biznisom. Lepšie povedané v súvislosti so štátnym biznisom. A práve o to ide.

Milan Krajniak bol v orgánoch Fondu národného majetku za KDH. Boli to časy, keď všetci politickí nominanti „strážili“ biznisy svojich strán. Bol Krajniak azda výnimkou? Možno áno, ale ako veľmi je to pravdepodobné?

Milan Krajniak bol v orgánoch Fondu národného majetku po výmene stráží na poste pokladníka KDH. Petra Gaburu vystriedal Pavol Minárik. Okrem osoby však žiadna zmena nenastala. Spôsob netransparentného financovania KDH ostal zachovaný. A Krajniak bol človekom skupiny politikov KDH združených okolo Vladimíra Palka a Pavla Minárika. O čo teda opiera predpoklad, že sa v Gorile ocitol ako Pilát v Kréde?

Milan Krajniak je strojcom mýtu o morálnej nepoškvrnenosti Daniela Lipšica a dúfa, že aj naňho padnú lúče svetla tejto fiktívnej svätožiary. Veľmi sa však mýli. Roky bol súčasťou gorilieho systému a nikdy sa proti nemu nevzbúril. Teraz nemôže predstierať, že Gorila sa týka iba tých druhých. Týka sa aj jeho. Rozdiel medzi Krajniakom a takým Palackom je totiž len v tom, že ten druhý mal za chrbtom Dzurindu a teda aj viac „príležitostí“.

Milan Krajniak o sebe hovorí, že je samuraj a rytier. Vyznáva sa, že je križiakom a kresťanom, že miluje SlovenskoBoha. Naozaj pôsobivé, len neviem, či aj dôveryhodné. Nemal by autentický vyznávač týchto hodnôt vidieť najmä brvná vo vlastnom oku, až potom smietky (či nečistoty iných rozmerov) v zrenici svojho blížneho? Odpoveď spoločne nájdeme v Novom zákone či Katechizme katolíckej cirkvi, ku ktorej sa predseda konzervatívnej platformy hlási.

 

Vzhľadom na jeho nemalé duchovné a ešte neskromnejšie politické ambície je to povinné čítanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?