Slotovské národné cítenie Milana Krajniaka

Autor: Tomáš Janoušek | 14.11.2013 o 11:39 | Karma článku: 9,85 | Prečítané:  655x

Predseda konzervatívnej platformy Nova Milan Krajniak napísal srdcervúci blog, v ktorom opisuje svoju lásku k slovenskému národu, Pánu Bohu a Panne Márii. Vraj chce byť pravičiarom, ktorý ponúka láskyplné riešenie pre celý národ. Pán Krajniak, a čo ste robili doteraz?

Je veľmi dojemné ako súcití s opustenými ľuďmi častokrát v ťažkej životnej situácii... Pán Krajniak, mysleli ste na týchto ľudí, keď ste z pozície poradcu ministra vnútra pre rómsku problematiku organizovali nákup nového odpočúvacieho systému? Nik nepochybuje, že táto pozícia vás ako experta na slovo vzatého oprávňovala koordinovať nákup nového odpočúvacieho systému za 12 milíonov eur. Ale ak ste tak vehementne chránili bezpečnosť štátu, prečo tento systém dva roky od nákupu nefunguje? Ba čo viac, leží ešte nerozbalený v škatuliach?

Zrejme by mal k tomu čo povedať aj súčasný šéf strany Nova, Daniel Lipšic, ktorý vydal v roku 2010 z pozície ministra vnútra pokyn na nákup nového odpočúvacieho systému bez toho, aby sa poradil s odborníkmi z polície alebo SIS. Žiaľ, neobstojí ani argument, že dve odpočúvacie zariadenia budú slúžiť nezávisle polícii a SIS. Technicky je to nemožné. Dve nezávislé zariadenia sa u operátora umiestniť jednoducho nedajú. Pán Lipšic to samozrejme vedel, ale prioritou predsa zjavne nebola vyššia bezpečnosť štátu, ale iné, oveľa prízemnejšie záujmy.

Ale späť ku križiakovi, rytierovi a samurajovi, pánovi Krajniakovi. Na ministerstve vnútra pracoval ako poradca pre rómsku problematiku, hoci slovenské právne predpisy takúto funkciu nepoznajú. Za 2950 euro mesačne by si to asi každý občan vedel predstaviť. Pána Krajniaka treba aj pochváliť. Počas výkonu tejto funkcie totiž identifikoval počet problémových rómskych komunít aj s počtom obyvateľov, ktorí v nich žijú. Kam sa hrabe taký Štatistický úrad, všakáno...

Položme si otázku takto: Myslel pán Krajniak vo funkcii poradcu pre rómsku otázku na Rómov a ľudí žujúcich v ich susedstve, ktorí to nie vždy majú ľahké? Mali ľudia pocit, že sa k nemu môžu primknúť ako k Pánu Bohu alebo k Panne Márii, ako to vo svojom blogu naznačuje? Cítil národne a konal čestne pri nákupe nového odpočúvacieho systému? Alebo mu išlo len o to zarobiť peniaze pre budúce fungovanie strany Daniela Lipšica a financovanie Krajcerovej kampane za 184 tisíc euro?

 

Zdá sa, že sa na Slovensku rodí nový politik s národnými citmi, vrúcnosť ktorých sa priamo úmerne zvyšuje s objemom pochybne zarobených peňazí. K titulom rytier, križiak a samuraj si Milan Krajniak môže pripísať aj nový Ján Slota.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?